rusza konkurs "grant na lepszy start"

1 sierpnia rusza konkurs dotacyjny "Grant na lepszy start".

Jest to program wsparcia młodych organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa łódzkiego. To jedno z pierwszych takich przedsięwzięć, w którym o środki mogą się ubiegać poza formalnie zarejestrowanymi organizacjami pozarządowymi także grupy działające nieformalnie (koła gospodyń wiejskich, grupy młodzieżowe, grupy sąsiedzkie, rady sołeckie itp.). W ramach programu można się starać o dofinansowanie w wysokości 1,5-5 tysięcy złotych.

Cel programu jest prosty – chodzi o zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne oraz pobudzanie aktywności mieszkańców dzięki wsparciu finansowemu przeznaczanemu na najciekawsze lokalne inicjatywy.

Program powstał z inicjatywy 2 organizacji: Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM ze Strykowa i Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS z Łodzi. Organizacje te są Operatorami projektu na terenie województwa łódzkiego. Partnerem publicznym projektu jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

Termin składania wniosków upływa 15 września 2014 roku. 

 

Więcej informacji na stronie www.grantnalepszystart.pl


 

Skomentuj

Powrót na górę

Skontaktuj się z nami

captcha
Przeładuj

Polecane Serwisy

www.lodzkie.pl
www.rpo.lodzkie.pl
www.pokl.lodzkie.pl
                                                     

www.bip.lodzkie.pl
www.ngo.pl
www.pozytek.gov.pl