1% dla organizacji z łódzkiego

1% dla organizacji z łódzkiego

Trwa kampania „1% dla organizacji z Łódzkiego”, która ma zachęcić mieszkańców województwa łódzkiego do wsparcia swoim podatkiem organizacji działających w naszym regionie. Do wsparcia lokalnych organizacji  zachęcają Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w partnerstwie      z Wojewodą Łódzkim, Prezydent Miasta Łodzi oraz Izbą Skarbową w Łodzi. Jej celem jest popularyzacja mechanizmu oraz zachęcenie podatników do wspierania aktywnych organizacji         z naszego regionu.

Wielu z nas nie lubi płacić podatków. Ten obowiązek może nam umilić świadomość, że setna część naszego podatku trafia – bez żadnego uszczerbku na naszym budżecie – do organizacji, którą chcemy wspomóc. Czy tak się stanie zależy tylko od nas. Zachęcamy do korzystania                    z mechanizmu 1% - to prosty i bezpłatny sposób na to, aby wesprzeć lokalne organizacje.

W ubiegłym roku, w ramach tego mechanizmu, podatnicy w naszym województwie przekazali OPP ponad 35,7 mln zł, z czego prawie 12 mln zł trafiło do lokalnych organizacji. Oznacza to, że jako region niejako straciliśmy prawie 24 mln zł.


W tym roku do skorzystania ze wsparcia w ramach mechanizmu 1% uprawnionych jest 428 organizacji działających w województwie łódzkiem w różnych obszarach (sport, turystyka, kultura, pomoc chorym i niepełnosprawnym,  rozwijanie talentów, ochrona zabytków i wiele innych).
Zachęcamy, aby wybierać organizacje pożytku publicznego z województwa łódzkiego. Będziemy mogli korzystać z oferty tych organizacji, które znajdują się blisko nas. Łatwiej też zobaczymy jak organizacja wykorzystuje środki jakie otrzymała (w porównaniu z organizacją, która działa na drugim krańcu Polski).Wszystkie te organizacje zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a żeby uzyskać taką akceptację, musiały udowodnić swoją społecznie użyteczną działalność i złożyć sprawozdanie finansowe i merytoryczne, które może przeczytać każdy zainteresowany na stronie ministerstwa. Możemy sprawdzić co robi organizacja, zanim obdarujemy ją swoim 1%.


Wykaz „naszych” organizacji oraz wiele innych informacji o kampanii "1% dla organizacji                z łódzkiego" znajduje się  na naszej stronie:


www.1procent.lodzkie.pl

Zapraszamy na  otwarty dla wszystkich zainteresowanych profil kampanii na Facebooku:

 
https://www.facebook.com/1procent.dla.Lodzkiego

Do pobrania:

Plakat kampanii

Skomentuj

Powrót na górę

Skontaktuj się z nami

captcha
Przeładuj

Polecane Serwisy

www.lodzkie.pl
www.rpo.lodzkie.pl
www.pokl.lodzkie.pl
                                                     

www.bip.lodzkie.pl
www.ngo.pl
www.pozytek.gov.pl