Spotkanie w ramach akcji społecznej „Napisz Testament”

30 marca 2017 r. (czwartek) o godz. 9:30 w sali sejmikowej Urzędu Marszałkowskiego przy             al. Piłsudskiego 8 odbędzie się spotkanie ciekawe zarówno dla organizacji pozarządowych jak         i przedsiębiorców z naszego regionu. Jest ono częścią ogólnopolskiej akcji społecznej „Napisz Testament”, realizowanej przez Fundację Otwarte Forum.

W najbliższych latach, polskie firmy rodzinne założone po 1989 r., czeka pierwsza w historii wolnej Polski zmiana pokoleniowa. Po raz pierwszy bowiem, pokolenie powojennego wyżu, czyli tzw. „baby boomers”, które ponad dwadzieścia lat temu tworzyło własne przedsiębiorstwa, będzie je przekazywało swoim następcom. Choć wśród tychże znajdą się najczęściej dzieci bądź wnuki, będzie się zdarzać, wcale nierzadko, że firmy będą przechodzić w ręce osób nie związanych bezpośrednio z przedsiębiorcami. Mogą to być np. fundacje, stowarzyszenia. Praktyka ta, bardzo popularna na Zachodzie, dociera powoli do Polski i pozwala wspomnianym organizacjom na kontynuowanie działań w przyszłości.
Podczas spotkania omówiona zostanie tematyka rozpoczęcia procesu sukcesji we własnym przedsiębiorstwie, kiedy i w jaki sposób warto sporządzić testament. Ekspert będzie również zachęcał przedsiębiorców, aby - w przypadku sporządzenia testamentu - rozważyli uwzględnienie    w nim uczciwej i transparentnej fundacji lub stowarzyszenia.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w spotkaniu, proszone są o przesyłanie zgłoszeń na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skomentuj

Powrót na górę

Skontaktuj się z nami

captcha
Przeładuj

Polecane Serwisy

www.lodzkie.pl
www.rpo.lodzkie.pl
www.pokl.lodzkie.pl
                                                     

www.bip.lodzkie.pl
www.ngo.pl
www.pozytek.gov.pl