Posiedzenie rad pożytku z województwa łódzkiego

30 maja odbyło się 15 posiedzenie Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Rada zaprosiła na swoje spotkanie przedstawicieli lokalnych rad pożytku. Obecni byli reprezentanci rad pożytku miejskich: łódzkiej, tomaszowskiej, kutnowskiej, ozorkowskiej, pabianickiej oraz powiatowych: rawskiej i wieluńskiej.
Członek Zarządu Wojewódzka Łódzkiego Pani Joanna Skrzydlewska przywitała uczestników spotkania i rozpoczęła dyskusję na temat doświadczeń z funkcjonowania rad w regionie.


W dalszej części posiedzenia przedstawiono zasady zgłaszania zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego Samorządu Województwa Łódzkiego na 2018 rok. Już w czerwcu rozpocznie się etap zgłaszania przez mieszkańców propozycji zadań, które na jesieni poddane zostaną pod głosowanie. Zwycięskie zadania będą realizowane przez Urząd w 2018 roku. Szkolenie było pierwszym z tego tematu w naszym regionie (otwierające cykl spotkań w tym zakresie organizowanych na terenie całego województwa). Chcielibyśmy, aby przedstawiciele rad pomogli w propagowaniu idei Budżetu Obywatelskiego poprzez promocję spotkań informacyjnych czy uczestnictwo w nich, pobudzanie mieszkańców do składania propozycji ciekawych zadań, a na etapie głosowania poprzez zachęcanie mieszkańców do oddawania głosów.

Skomentuj

Powrót na górę

Skontaktuj się z nami

captcha
Przeładuj

Polecane Serwisy

www.lodzkie.pl
www.rpo.lodzkie.pl
www.pokl.lodzkie.pl
                                                     

www.bip.lodzkie.pl
www.ngo.pl
www.pozytek.gov.pl